Bajeczne spotkanie z przedszkolakami

6 maja na zaproszenie klasy II b naszą szkołę odwiedzili młodsi koledzy z przedszkola nr 7. Na przedszkolaków nie mogli się też doczekać bohaterowie ulubionych bajek i baśni. Mali goście doskonale odnaleźli się w zaczarowanym świecie fantazji. To była super zabawa. Przedszkolaki świetnie radziły sobie
z bajkowymi zadaniami. Za zaangażowanie i doskonałą wiedzę o baśniach i bajkach, zostali koronowani na króla i królową bajkowej krainy. Sami też zaprojektowali  i według własnych pomysłów przyozdobili swoje korony. Myszka Miki w nagrodę przygotowała piękne dyplomy i nadała wszystkim uczestnikom tytuł bajkoznawcy. Miłą niespodziankę wszystkim dzieciom sprawili też bohaterowie baśni – Jaś i Małgosia. Przynieśli do szkoły kosz pełen słodkości. Mali goście i starsi koledzy nie mogli się oprzeć pachnącym pierniczkom zerwanym prosto z chatki Baby Jagi. Na koniec odbyły się poszukiwania magicznego kuferka, który jak się okazało, bardzo dobrze się ukrył. Dzieci znalazły w nim małe, wesołe pacynki z postaciami z różnych bajek, które zabrały ze sobą do przedszkola.

Ze znanych tylko nam źródeł wiemy, że przedszkolakom bardzo podobało się w naszej szkole, więc serdecznie ich do nas zapraszamy :)

Dorota Łasicka