Pomoc dla Ukrainy

Drodzy Rodzice.

Organizujemy w szkole zbiórkę mającą na celu wsparcie dzieci i młodzieży z Ukrainy, przebywających na granicy polsko-ukraińskiej. W przyszłym tygodniu produkty zostaną dostarczone do potrzebujących.

Potrzebne są produkty dla dzieci:

  • NOWE zabawki (maskotki, lalki) – tylko NOWE, ze względów epidemiologicznych
  • słodycze (czekolady, batoniki, ciastka, wafelki itd.) i tutaj ogromna prośba, by były to w miarę możliwości znane marki. Nie chodzi tutaj o “wybrzydzanie”, ale o to, że przerażone dzieci boją się przyjmować coś czego nie znają, a widząc na opakowaniu znany znaczek np. snikers, kinder, milka, mars itp., łatwiej im zaufać i odnaleźć w trudnej sytuacji
  • posiłki w słoiczkach dla dzieci (najlepiej całe zgrzewki, ponieważ pojedyncze w trakcie transportu wypadają i tłuką się)
  • soczki Kubusie, przeciery owocowe itp. (w plastikowych opakowaniach)
  • mokre chusteczki

Zbiórkę prowadzimy w szkole od jutra 3.03.2022 do poniedziałku 7.03.2022. Dary można przekazać wychowawcy, zostawić w gabinecie psychologa/pedagoga, w sekretariacie szkoły lub pani woźnej.

Jeśli zdecydujecie się włączyć w naszą inicjatywę, zabierzcie na zakupy swoje dzieci i pozwólcie wybrać produkty. To da dziecku poczucie sprawczości, będzie rozwijać empatię i pomoże radzić sobie z trudnymi emocjami związanymi z obecną sytuacją.

Pozdrawiamy i dziękujemy
Małgorzata Jarocka, Anna Łaska

Aktualności