Wycieczka do Doboszówki

W poniedziałek 21 czerwca klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami wybrały się do gospodarstwa agroturystycznego “Doboszówka” w miejscowości  Kalenne.

“Doboszówka” położona jest w pięknej okolicy, wśród lasów, łąk i stawów. Gospodarstwo słynie z działalności edukacyjnej – nasze dzieci miały okazję brać udział w warsztatach pt.” Od ziarenka do bochenka”. Poznały tam różne rodzaje zbóż, a także narzędzia wykorzystywane dawniej w gospodarstwie takie jak cep, żarna, a co najważniejsze mogły same je używać, aby pozyskać mąkę. Z tej mąki wyrabiały ciasto i robiły swoje własne chlebki, które upieczone w starym piecu, zabrały do domów. Ale to nie koniec atrakcji w “Doboszówce” – uczniowie zwiedzili mini-zoo, gdzie karmiły alpaki, króliki, kozy i owce. Był także czas na poczęstunek – pyszne naleśniki, oraz swobodną zabawę na placu zabaw. Czas w „Doboszówce” minął niepostrzeżenie i już musieliśmy wracać do domu.