Saint Patryk – lekcja kulturowa w klasach I a I b

W dniu 17 marca 2021 roku uczniowie klas I a i I b obchodzili podczas lekcji języka angielskiego w naszej szkole Dzień Świętego Patryka – St. Patrick`s Day.

Zajęcia na języku angielskim w tym dniu były bardzo atrakcyjne. Pani Dorota Zagulska przygotowała dla swoich najmłodszych uczniów, wiele ciekawostek i działań tematycznych związanych z symbolami Irlandii oraz dniem Św. Patryka. Celem obchodów dnia patrona Irlandii, było  kształtowanie szacunku i tolerancji wobec innych kultur, wzbudzanie i umacnianie motywacji do nauki języka obcego oraz kształtowanie umiejętności wzajemnej rywalizacji.

Cieszy nas fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka, zakładając coś zielonego na siebie, wykonując podobiznę tytułowej postaci i biorąc udział w wielu aktywnościach. Pomysły był bardzo różne, uczniowie naklejali koniczynki na kapelusze, doklejali brodę, wycinali falbanki do nakrycia głowy. Kreatywność dzieci była rewelacyjna, a ilość prac wykonanych przez pierwszoklasistów świadczy o ogromnym zainteresowaniu lekcjami kulturoznawczymi.

Całość obchodów dnia Świętego Patryka uświetniła degustacja czekoladowych  galaretek oczywiście w kolorze zielonym.