“Ósma klasa sobie hasa”

15 czerwca uczniowie  klas ósmych wyruszyli na wyprawę do… Stalowej Woli.  Gra miejska pod hasłem „Ósma klasa sobie hasa”  miała na celu reintegrację  zespołów klasowych, odwiedzenie nieznanych  zakątków miasta, zmierzenie się z kilkoma zadaniami oraz przede wszystkim dobrą zabawę na zakończenie edukacji w naszej szkole.

Uczniowie wyruszyli spod szkoły.  Mieli do pokonania 5 km trasy wg otrzymanej mapy. Tuż przed nimi wyruszyła na rowerze pani pedagog, która przygotowała i ukrywała kolejne zadania. Na ósmoklasistów  czekało 8 zadań np. odrysowanie  swojego cienia, przeprowadzenie wywiadu z przechodniami, odnalezienie ukrytych w terenie zdjęć, pomalowanie twarzy itd. Największą atrakcją okazała się wizyta w Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej nr 2 . Tam Strażacy przygotowali  „strażackie” zadania i zabawie  nie było końca . Nikt nie wyszedł suchy, co przy upalnej pogodzie okazało się tylko dodatkowym  atutem całej wyprawy.

Zadania były ukryte w różnych miejscach  przy trasie wędrówki,  a w ich odnalezieniu pomagały wskazówki np.

“Czy to jest hutnik czy rycerz jaki

Co trzyma sztandar i w hełmie stoi

Znajdziesz u niego kolejne zadanie

I poznasz kogoś kto się nie boi”

Ta wskazówka doprowadziła uczniów  do pomnika, a przy nim  zadania, którym było odgadnięcie imienia i nazwiska  pewnej osoby, wręczenie jej wcześniej wykonanego wianka  i namówienie jej do wspólnego zdjęcia. Młodzież  szybko zgadła o kogo chodzi i na spotkanie wyszła do nich pani Ela Misiak-księgowa, która wiele lat spędziła w naszej szkole.  Było dużo radości ze spotkania i oczywiście wspólne zdjęcie.

Uczniowie  swoją wędrówkę zakończyli w Parku Miejskim , gdzie na zakończenie stoczyli bitwę na bańki mydlane, wytwarzane za pomocą zwykłych słomek.

Zmęczeni, umorusani , ale uśmiechnięci dotarli do pani pedagog , która czekała na nich w parku z gratulacjami  i „zaliczyła’ wszystkim wykonanie zadań.

Pomysł „gry miejskiej” spodobał się uczniom i nauczycielom, więc na pewno będziemy takie wyprawy proponować innym klasom.