Nowa gwiazda w naszej szkole- Klub Ortograffiti

Nauka ortografii wcale nie musi być trudna. Przekonują się  o tym uczniowie naszej szkoły , którzy uczestniczą w zajęciach Klubu Ortograffiti.,, Ortomocni ‘’uczą się ortografii w toku ciekawych zabaw i ćwiczeń, wielozmysłowo, wykorzystując Wielorakie Inteligencje.

Metoda Ortograffiti  uważana jest za jedną z najskuteczniejszych ,także w nauce ortografii.. Jest rekomendowana przez MEN i konsultowana przez autorytet w dziedzinie dydaktyki profesor Martę Bogdanowicz; rekomendowana przez Towarzystwo Dysleksji.

Zalecane formy pracy można wykorzystywać na zajęciach polonistycznych i z uczniem zdolnym, ale także w pracy nad pozyskaniem umiejętności poprawnego i czytelnego zapisu; czytania ze zrozumieniem oraz doskonalenia umiejętności matematycznych.

Ćwiczenia i zabawy rozwijają spostrzegawczość; doskonalą umiejętność kształtnego

i poprawnego zapisu ; trenują koncentrację uwagi, sprzyjają relaksacji ; wywołują zaciekawienie i uśmiech. Stosowane  celowo i  systematycznie, powtarzane cyklicznie przynoszą oczekiwany rezultat.

W galerii przedstawiamy zajęcia plenerowe z uczniami klasy czwartej oraz Naszych Klubowiczów J

Wrześniowe, słoneczne dni spędzaliśmy często na szkolnym dziedzińcu. Tam powstała rysunkowo-wyrazowa galeria wyrazów z ,,u” i ,,ó” J Graliśmy w ortograficzne klasy; przechadzaliśmy się dumnie jak król i królowa po szkolnym dziedzińcu-w koronie oczywiście, śpiewaliśmy w chórze i w końcu tworzyliśmy pod dowództwem kapitana grupy figury geometryczne; trójkąt z trudnym ,,ó” –bez używania głosu, za to we współpracy ,zawsze tworząc zgrany zespół. Zabawy jest co niemiara, a każde zajęcia to okazja to przeżycia kolejnej przygody, nie tylko ortograficznej J

Pozdrawiamy Kluby w całej Polsce ! Zobaczcie nasz wpis w Ogólnopolskim Klubie Ortograffiti-strona fb Klubu J

Opiekunem szkolnego Klubu Ortograffiti  jest nauczeciel języka polskiego ,animatorka