Najlepsza lekcja przyrody!

We wtorek 22.09.2020 r. klasy I a i I b pod opieką wychowawczyń: Beaty Paterek i Doroty Łasickiej oraz Iwony Gamrackiej – Kaczor wyruszyły autokarem do gospodarstwa rolnego “ Madejówka”. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie dzieciom kontaktu z ekosystemem pola i łąki oraz zwierzętami hodowanymi. Najpierw obie klasy uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez właścicielkę gospodarstwa, która zapoznała dzieci z pracami wykonywanymi jesienią w ogrodzie i zademonstrowała różne warzywa. Dzięki wizycie w „Zwierzyńcu w Obojnej” pierwszoklasiści mieli też możliwość zobaczenia z bliska całego inwentarza, a w tym: koni, osłów, lam, dzików, kóz i różnego ptactwa, o których bardzo ciekawie opowiadała właścicielka p. Agnieszka Madej. Później była przejażdżka wozem konnym, jazda konna i wspólne zabawy, po których przyszedł czas na kiełbaski i bułeczki z blachy.