,,My books are my wings’’ – zakończyliśmy pracę w międzynarodowym projekcie e-Twinning

Za nami kolejna wielka przygoda w e-Twinning. Tym razem pracowaliśmy w międzynarodowym gronie. Przy okazji projektu poznaliśmy swoich rówieśników z Serbii, Turcji i Hiszpanii.

Wykonaliśmy mnóstwo ciekawych zadań. Odbyliśmy na skrzydłach książek wiele wspaniałych podróży. Dotarliśmy bez przeszkód do najdalszych zakątków świata i  snuliśmy swoje opowieści o ulubionych książkach i naszych marzeniach. Poznaliśmy nowe technologie i ciekawe aplikacje, dzięki którym pokazaliśmy czytanie w nowej odsłonie.

To była niezwykła przygoda. Niecodzienna, bo  poza czytaniem rozwijaliśmy umiejętność posługiwania się językiem angielskim.

W galerii naszego projektu znajdziecie prace wykonane w voki, w których uczniowie w języku angielskim przedstawiali się swoim rówieśnikom z innych krajów.

Wizualizacje logo projektu. Prace w Jamboard , Bookcreator, StoryJumper.

Do komunikacji używaliśmy zoom –stamtąd pochodzi kilka naszych zdjęć ze wspólnych spotkań.

Jako grupa polska prowadziliśmy blog projektu.

Naszym przygodom czytelniczym towarzyszyły piękne książki i wspaniali bohaterowie, m.in. Mały Książę, dzielna czarna rybka z pewnej przypowieści, która chciała wiedzieć więcej, spełniać swoje marzenia….

Efektem końcowym projektu była międzynarodowa opowieść, którą  zapisaliśmy w formie e-booka i efektem audio do odsłuchania.

W projekcie wzięła udział grupa uczniów z klas 6c, 5a, 4a.

Nauczycielem prowadzącym projekt była M.Janusz

PS Trzymajcie za nas kciuki, mamy szansę zdobyć Europejską Odznakę Jakości e-Twinning.

Marzena Janusz