Marzenia się spełniają- czyli Mikołaj w klasie 2 a

W tym roku Mikołaj przybył do PSP 1 już 4 grudnia. Jakie było jego zdziwienie, kiedy okazało się, że korytarze i klasy są puste. Po raz pierwszy, w szkole nie czekały na Niego dzieci. Zaskoczenie Mikołaja było tym większe, że uczniowie klasy II a napisali już w październiku i wysłali do Niego piękne listy, w których opisali swoje wymarzone prezenty.

Ponieważ wór z prezentami był bardzo ciężki, a Mikołaj bardzo zmęczony drogą, pozostawił prezenty w sali lekcyjnej i poinformował o tym fakcie wychowawcę klasy II a p. Agnieszkę Kawa.

Jakaż była radość i zdziwienie uczniów, gdy okazało się, że Mikołaj dokładnie przeczytał listy, nie pomylił prezentów i każdemu dziecku przyniósł to, czego pragnęło. Wśród wspaniałych prezentów znalazły się: gry, klocki Lego, hulajnogi, deskorolki i wiele innych zabawek, a do tego każdy otrzymał mnóstwo słodyczy i innych niespodzianek m. in. interaktywne bałwanki i reniferki, flamastry, kredki, ołówki i temperówki.

Dzieci podziękowały Mikołajowi wysyłając do niego laurki i listy, w których obiecały, że będą się starały być grzeczne, solidnie przykładać się do nauki oraz słuchać rodziców.

Niespodzianka nie byłaby możliwa, gdyby nie wielkie i gorące serce dla społeczności PSP 1 pani Anny Pyrkosz. Pani Ania nie tylko od lat angażuje się w pracę na rzecz naszej szkoły jako Przewodnicząca Rady Rodziców, ale też zna Pomocników Mikołaja oraz umożliwia spełnianie dziecięcych marzeń. To dzięki niej magia, bezinteresowność i dobroć nabierają niepowtarzalnego czaru, przynosi radość dzieciom i umacnia ich wiarę w istnienie Świętego Mikołaja.