Europejski Dzień Języków Obcych

W dniach 22 – 25 września 2020 roku po raz drugi nasza szkoła świętowała Europejski Dzień Języków Obcych, który obchodzony jest 26 września. Jego głównym celem było uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków obcych, zmotywowanie uczniów do dalszej nauki  oraz podkreślenie ich roli i znaczenia.

W tym wyjątkowym tygodniu lekcje miały formę zabaw i quizów językowych, w których uczniowie  brali udział z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem.

Nauczyciele angliści i germaniści   w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych przeprowadzili w klasach lekcje mające na celu promocję nauki języków. W czasie lekcji uczniowie uczyli się nazwy państw krajów europejskich, nazwy flag, narodowości a także nauczyli się jak witać się w różnych językach. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne, grali w gry interaktywne i wykonywali prace plastyczne o tej tematyce. Uczniowie poznali różne formy pozdrowień, pożegnań, liczebniki w zakresie 1-10 w wielu językach obcych.  Nasi podopieczni mieli możliwość poznania i wypowiadania się w zakresie języka włoskiego, niemieckiego, holenderskiego, francuskiego czy rosyjskiego.

Uczniowie poznali najważniejsze potrawy krajów europejskich i mogli podzielić się z kolegami swoimi wrażeniami z podróży po krajach europejskich. Ponadto, każdy uczeń naszej szkoły mógł dowiedzieć się więcej o działaniach, celach, historii oraz założeniach Europejskiego Dnia Języków.

 

Obchody  Europejskiego  Dnia Języków Obcych przygotowali  nauczyciele języków obcych :

Dorota Zagulska, Jadwiga Socha, Anna Dąbrowicz, Justyna Zalot .

Aktualności