23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Świętuj z nami

Klub Literacki oraz Biblioteka szkolna zapraszają do wspólnego świętowania Dnia Książki.

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was szkolny padlet, na którym umieściliśmy informacje o historii święta oraz jego celach. Piszemy ,dlaczego róże i książki stały się symbolem święta, które obchodzi się w ponad stu krajach na świecie.

To święto wszystkich czytelników i pisarzy, święto literatury. Zachęcamy Was do dodawania własnych wpisów na temat ulubionych książek ,poznawania zainteresowań czytelniczych kolegów i koleżanek.

Społeczność czytelników, wielbicieli książek to możliwość wymiany opinii na temat czytanych książek Zaproszenie do rozmowy i wzajemnego poznawania się . Dołączcie do nas. Pokażcie ,co czytacie. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych ulubionych książek.

W padlecie znalazły się także fotografie z wydarzeń czytelniczych, które odbywały się w naszej szkole na przestrzeni kilku lat. Czytamy przecież nie od dzisiaj .Zobaczcie.  Klub Literacki działa także w przestrzeni online. Obecnie uczestniczymy w dwóch projektach e-Twninning ; Legendy Miejskie ; czytamy także w międzynarodowym gronie –PROJEKT ,,My books are my wings’’

Czytanie –dodaj do ulubionych

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich wielbicieli czytania. Niech Wam nie zabraknie pięknych książek do czytania. Miłej lektury. Wielkich przygód i wielu wzruszeń czytelniczych. Trzymajcie się ciepło.

Link do wpisów