SPEKTAKLE ANGLOJĘZYCZNE W MIEJSKIM DOMU KULTURY W STALOWEJ WOLI

W dniu 6 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć dwa spektakle anglojęzyczne , które odbyły się na deskach Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Przedstawienie zostało przygotowane przez Centrum Teatralne z Krakowa – profesjonalny prywatny teatr, który  od lat odnosi sukcesy zarówno w Polsce , jak i za granicą. Nauczyciel języka angielskiego i języka niemieckiego pani Dorota Zagulska , nawiązała kontakt z aktorami Centrum Teatralnego, co umożliwiło uczestnictwo w tym spektaklu. 

Wyjście na spektakl anglojęzyczny ,,cieszyło się ’’ ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. W sumie na dwóch przedstawieniach uczestniczyło aż 119 uczniów, 

pod opieka nauczycieli uczących w naszej szkole. 

 

Uczniowie z klas IV – VI  oglądali spektakl pt Little Red Riding Hood- 50 % w wersji angielskiej. Znaną historię o Czerwonym Kapturku przygotowaną  w zabawnej, pomysłowej i nowoczesnej formie, z małą dawką bajkowego morału, wzbogacona wesołymi piosenkami.

https://www.youtube.com/watch?v=9S0wBKTFUCM

 

Uczniowie klas VII – VIII oglądali spektakl  pt Peter Black 90% w wersji angielskiej.

Przed naszymi oczami odegrała się historia człowieka, który w ciągu jednego dnia stracił dosłownie wszystko. Zobaczyliśmy, jak bohater zaczynając od zera, motywowany podstawowymi potrzebami ludzkimi, takimi jak jedzenie, sen, ciepło, praca, przyjaciele – nauczył się cenić w życiu to, co naprawdę ważne.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Z_CB-XYlFxk

 

  Podczas przedstawień  uczniowie przeżywali artystyczne doznanie na profesjonalnym aktorskim poziomie. Wspaniali aktorzy dostarczyli naszym uczniom wielu pozytywnych doświadczeń związanych z nauka języka angielskiego. Celem przedstawienia było umożliwienie uczniom w atrakcyjnej i zabawnej formie doskonalenie znajomości obcego języka dzięki bezpośredniemu z nim kontaktowi. 

Wszyscy Nasi uczniowie bardzo dobrze zachowywali się podczas spektaklu i pięknie z zaangażowaniem oglądali występ.  

 

Przewodnicząca Zespołu Nauczycieli Języków Obcych – Dorota Zagulska 

Aktualności