SAMORZĄD UCZNIOWSKI –WYBRANY !

11 października uczniowie klas IV- VIII zakończyli kampanię wyborczą i w drodze głosowania wybrali swoich przedstawicieli do  Samorządu Uczniowskiego. Celem projektu było przygotowanie uczniów do pełnienia w przyszłości ważnych ról społecznych : kandydata do Samorządu i Wyborcy. Całość projektu wpisano w ideę demokracji i praworządności, których ważność chcieliśmy szczególnie podkreślić w tym szkolnym wydarzeniu.

Wybory  do Samorządu Uczniowskiego poprzedziła kampania wyborcza. Kandydaci do urzędu i popierające ich ugrupowania przygotowali programy i plakaty wyborcze. Jak co roku uczniowskie propozycje działań  wzbudziły ogromne zainteresowanie. Powstały ugrupowania ; ,,Nauka i zabawa.”….Plus”, ,,Czterolistna koniczyna” i inne. Wśród propozycji programowych, które zwróciły uwagę wyborców znalazły się m.in. : Dzień Inicjatyw Uczniowskich, Mecze towarzyskie i Dzień Sportu,

Dzień na Opak  ( na Święto Wiosny lub Dzień Samorządu Uczniowskiego);  projekty : Muzyczna ,czy Kreatywna Przerwa, Losowanie szczęśliwego numerka, zaprojektowanie miejsca relaksu na górnym korytarzu, Dni Kariery – organizowanie spotkań z ludźmi ciekawych zawodów. W swoich programach kandydaci umieścili także wydarzenia, które realizowali ich poprzednicy m.in ,,Mam Talent’’; ,,Klasa na medal”, Kiermasze świąteczne. Kandydaci zobowiązali się do  współdziałania przy organizacji w szkole inicjatyw kulturalnych , sportowych, prozdrowotnych , sprzyjających integracji oraz zabawie!

W wyniku przeprowadzonych Wyborów Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została

JULIA PIERŚCIONEK z VII a; zastępcami zostali JAKUB BULEC ( VIII B) , MIKOŁAJ STUDNICKI ( VIII B)

Do Prezydium Samorządu Uczniowskiego dostali się ponadto :

MILENA PIOTROWSKA  (V C)

ANNA     KUDELSKA       (VIB )

MAGDALENA STAWOWY (VIB)

ALEKSANDRA    KUCIO           (VIIIB)

W Komisji Wyborczej pracowali :  Adrian  Winiarski , Brajan Piotrowski, Klaudia Stefaniak, Aleksandra Wysokińska , Patryk Krowiński.

Zwycięzcom Wyborów Gratulujemy i życzymy powodzenia i satysfakcji z wykonywania zadań samorządowych.

Koordynatorami tego  wydarzenia  byli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020 : Marzena Janusz i Mateusz Korpal .

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia :