Matematyczny As Szóstych Klas

Międzyszkolny Konkurs,,Matematyczny As Szóstych Klas”-poznajcie mistrzów królowej nauk.

Dnia 5 marca 2020 r odbyła się w naszej szkole I edycja międzyszkolnego konkursu matematycznego„Matematyczny As Szóstych Klas”. Konkurs ten zorganizowany został przez naszą szkołę i mamy nadzieję, że wpisze się już w jej tradycję. Koordynatorkami konkursu są  nasze nauczycielki matematyki: Agnieszka Smagała, Anna Skorupa i Zofia Zasońska- Warchoł.

W zmaganiach matematycznych wzięło udział  36 szóstoklasistów z miasta Stalowa Wola.  Wszyscy wykazali się zdolnościami matematycznymi, świetnie poradzili sobie z zadaniami. Jak w każdym jednak konkursie należało wyłonić wśród zawodników zwycięzców.

W tegorocznej edycji konkursu tytuł „Asa” zdobyli:Alexandra Jamróz z Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Rafał Powęzkaz Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika.

Na drugim miejscu uplasowali się ex aequo Konrad Zagulski i Wiktor Studnicki z naszej szkoły z czego jesteśmy bardzo dumni.

Na trzecim miejscu również mamy dwóch uczniów:  Wiktora Piczakaz PSP nr 3 i  Wiktora Ludiana z PSP nr 11.

Wyróżnienia otrzymali: Urszula Kaniewska, Aleksandra Bednarz, Mateusz Kijanka, Kacper Szwajka, Hubert Torba, Loretta Popek, Mikołaj Dziechciarz, Bartosz Maj, Adam Karwas, Kamila Członka, Wiktoria Szczygielska oraz Jakub Gałka.

Statuetki Asa matematycznego, nagrody i dyplomy zostały dostarczone do poszczególnych szkół, a ich wręczenie nastąpi na zakończenie roku szkolnego.