KROPKA MA MOC

13 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kropki, czyli Święto Kreatywności i Wiary w siebie.

Niektórzy ten dzień nazywają także Dniem Inicjatyw Uczniowskich. Święto obchodzone jest na całym świecie 15 września. A wszystko zaczęło się od pewnej lekcji plastyki, na której dziewczynka dzięki pomysłowości swojej nauczycielki, uwierzyła w siebie i odkryła w sobie talent.

Tego dnia do szkoły prowadziła droga w kolorowe kropki !  Dzień obfitował w wiele atrakcji- niezwykłych zdarzeń- oczywiście z KROPKĄ.  Uczniowie, nauczyciele, a nawet panie dyrektor wystąpili w strojach w kropki. Wiele z tych strojów było starannie przemyślanych i niezwykle barwnych. Potem w klasach odbywały się zajęcia kreatywne. Kropka stała się symbolem naszych talentów i pasji. Korytarze szkolne ozdobiły kolorowe  drzewa –kropkowych –talentów i dzieł plastycznych . Były lekcje mnożenia i dzielenia. Powstały śmiałe projekty z wykorzystaniem kropek –i dużych, i małych. Dzieci wyczarowywały z nich całe światy. Na lekcjach przyrody poszukiwano roślin i zwierząt –z kropkami. Na mapach oznaczono miejsca do odgadnięcia. Na zajęciach wychowania fizycznego przeprowadzono zajęcia z piłkami lekarskimi; grano w piłkę nożną , siatkówkę i koszykówkę.

Na półkach w szkolnej bibliotece zaś,  poszukiwano opowieści o niezwykłych, obdarzonych wielką wyobraźnią, bohaterach-słynnych piegusach! Odbyły się podchody, a każda znaleziona kropka w terenie oznaczała wykonanie określonego zadania. Na lekcjach języka polskiego poszukiwaliśmy liter z kropką. Zapisywaliśmy imiona pracowników szkoły z ,,kropką ‘’ w literze. Pisaliśmy kredą na szkolnym dziedzińcu, a nad nami święciło złote słońce. Badaliśmy także funkcje znaków interpunkcyjnych- z kropką na czele !

Niektórzy dopatrzyli się nawet kropek w Kosmosie !  Powstało słynne- wielkie -dzieło dzieci ze świetlicy, obrazujące potrzebę dbałości o naszą planetę  oznaczyliśmy uśmiechniętą Kropką te miejsca w szkole, które uważamy za najbardziej kreatywne i miłe nam. Przeprowadziliśmy konkurs na Najbardziej wykropkowane klasy !  Wyłoniliśmy zwycięzcę Konkursu ,,Zdobywcy Złotej Kropki”

Tego dnia mówiliśmy sobie same miłe rzeczy ,chwaliliśmy nasze prace i cieszyliśmy z nich –jak nigdy dotąd. To był niezwykły dzień W KROPKI

Inicjatorem akcji była pani Marzena Janusz z grupą uczniów, pragnących pracować w Samorządzie Szkolnym. Organizatorami zaś kreatywni uczniowie oraz panie : M.Janusz i J.Puskarczyk. Do zabawy włączyło się wiele klas ze swoimi Nauczycielami :). Serdecznie dziękujemy za wsparcie  tej  KROPKOWEJ inicjatywy .

PS Wkrótce wręczymy klasom , biorącym udział w Inicjatywie specjalny certyfikat ,,Klasy z KROPKĄ”

oraz przyznamy punkty w konkursie ,,Klasy na medal”.