Jasełka

W momencie narodzenia Jezusa w Betlejem czas się wypełnił… – jak zapisał Marek Ewangelista (1, 14) – zesłał Bóg Syna swego zrodzonego z Niewiasty (Ga 4, 4). Spełniły się proroctwa i odwieczne tęsknoty człowieka. Przybliżyło się do nas „królestwo Boże” i także my możemy żyć dzisiaj tą nadzieją…
Drodzy Uczniowie! Szanowna Dyrekcjo i Nauczyciele SP nr 1, Drodzy Rodzice oraz wszyscy Szanowni zaproszeni Goście, zgromadzeni dziś w tej pięknej Sali MDK. Wraz z dziećmi i nauczycielami naszej szkoły chcemy Wam o tym opowiedzieć, ale nie będą to zwykłe jasełka, z szopką, osłem i wołu…, jakie zazwyczaj towarzyszą tradycyjnemu kolędowaniu.

Chcemy zaprosić Was na wspólną wędrówkę poprzez historię zbawienia, która jest także naszą historią…, a która zaczęła się w zaraniu, gdy Bóg widział, że wszystko co stworzył było bardzo dobre. Przedstawimy Wam opowieść o Narodzeniu Jezusa umieszczoną w szerokim kontekście – od stworzenie świata, poprzez upadek pierwszych ludzi, aż po nadzieję spełniającą się w Maryjnym Tak – niech mi się stanie. To tu w tych kluczowych chwilach każdy z nas musi odnaleźć siebie…
Oglądając tych kilka scen, cieszmy się wspaniałym darem Bożej Miłości i przenieśmy się duchowo do Betlejem, aby przeżywać te podniosłe tajemnice, o których ktoś napisał:

Nie potrafię wyjaśnić,
nie umiem pojąć,
próbuję przynajmniej
ocalić zdumienie
wobec niezwykłego faktu,
że Bóg staje się człowiekiem.
Oczy tego Dziecięcia
są oczami Boga,
głód tego Dziecięcia
jest głodem Boga,
Jego rączki wyciągające się do Matki są rękami Boga
zwróconymi do mnie,
aby mnie objąć …

Życzymy miłego oglądania relacji z Jasełek , które wystawiliśmy się  19 grudnia 2019  na scenie Miejskiego Domu Kultury . W przedstawieniu wystąpili nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Aktualności