Warsztaty fizyczne

W listopadzie i grudniu  uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach  z fizyki

zorganizowanych w ramach projektu ”Kluczowa sprawa – dobra zabawa”, które poprowadził  bardzo sympatyczny i zabawny naukowiec p. Tomasz Madej  z Rzeszowa.

Dzięki przeprowadzanym pod jego czujnym okiem fascynującym eksperymentom uczniowie odkryli sekrety prądu elektrycznego, oddziaływań elektrostatycznych  i zjawisk elektromagnetycznych. Podczas zajęć Mali Odkrywcy wspólnie z prowadzącym wytworzyli prawdziwą burzę oraz dowiedzieli  się w jaki sposób chronić się przed szkodliwymi skutkami wyładowań atmosferycznych.

Niektórzy uczniowie mogli się wcielić w rolę Dorth Vadera z „Gwiezdnych Wojen” i powojować świecącym mieczem  a jeszcze inni „polatać” na poduszkowcu. Na uznanie zasługuje także postawa kilku śmiałków, którzy mieli odwagę naelektryzować się przez dotknięcie  generatora Van de Graaffa.

Jeśli ktoś interesuje się kuchnią molekularną to mógł posmakować lody z bitej śmietany i bazyliowe chipsy ugotowane w ciekłym azocie.

Zajęcia ogromnie podobały się dzieciom i nauczycielom. Jesteśmy przekonani, że panu Tomkowi udało się w sposób łatwy i przyjemny zaszczepić w naszych uczniach miłość do nauk ścisłych, która w przyszłości zaowocuje.