Uczniowie „Jedynki” laureatami konkursu Matematyka & GeoGebra

W dniu 4 czerwca 2019 w Warszawie rozstrzygnięty został IV Ogólnopolski Konkurs dla uczniów Matematyka & GeoGebra – MaGIK.

Nasi uczniowie znaleźli się wśród najlepszych uczniów  w kraju:

Aleksander Madej z klasy 5a zdobył I miejsce w kategorii  Ilustracja elementów sztuki lub techniki z GeoGebrą – szkoły podstawowe kl. IV-VI

Julia Mazur z klasy 5a zdobyła II miejsce oraz wyróżnienie w kategorii  Ilustracja elementów sztuki lub techniki z GeoGebrą – szkoły podstawowe kl. IV-VI

Ponadto wyróżnienia w tym konkursie otrzymali:

Szymon Urbanik z klasy 5a w kategorii Ilustracja twierdzenia, pojęcia lub zjawiska w przyrodzie – szkoły podstawowe kl. IV-VI

Julia Pierścionek z klasy 6a w kategorii  Ilustracja elementów sztuki lub techniki z GeoGebrą – szkoły podstawowe kl. IV-VI

MaGIK to konkurs na najciekawszy aplet (prostą aplikację) z wykorzystaniem bezpłatnego oprogramowania GeoGebra. Skierowany jest do uczniów na wszystkich poziomach edukacyjnych.

W tym roku tematyka konkursu obejmowała trzy kategorie:

1. Ilustracja twierdzenia lub pojęcia matematycznego.
  2. Ilustracja twierdzenia, pojęcia lub zjawiska w przyrodzie z GeoGebrą.
  3. Ilustracja elementów sztuki lub techniki z GeoGebrą.

Projekty uczestników były oceniane pod względem oryginalności, nowatorstwa w podejściu do tematu oraz estetyki i stopnia trudności wykonania apletu.

Wszystkie nagrodzone prace można podziwiać na stronie:

Organizatorem konkursu była Fundacja Akademickie Centrum Edukacyjno-Społeczne AKCES.

Wszystkich uczniów do konkursu przygotowała pani Anna Skorupa – nauczycielka matematyki w naszej szkole.

Serdecznie gratulujemy!!!

Anna Skorupa