Bijemy REKORD!

Jak co roku , 16 października, w Europejskim Dniu Przywracania Akcji Serca podjęliśmy próbę pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób.

W tym dniu w wielu miejscach w  Polce z inicjatywy Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy prowadzona jest resuscytacja . Celem akcji jest promowanie nauki pierwszej pomocy.

Dla nas to coroczna wielka lekcja pierwszej pomocy. Przypominamy jej zasady i utrwalamy swoje umiejętności. W szkole przez cały rok powadzone są zajęcia w ramach Programu Ratujemy i Uczymy Ratować. Chcemy , by każdy uczeń kończący “Jedynkę” potrafił udzielić pomocy osobie poszkodowanej.

W biciu rekordu, jak co roku pomagali nam funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, którym serdecznie dziękujemy .  Nad uczniami czuwali nauczyciele i oni także przyłączyli się do bijących rekord.

W roku 2018 aż 154 osoby w naszej szkole jednocześnie prowadziły uciśnięcia klatki piersiowej i wdechy ratownicze. Zeszłorocznego rekordu nie udało się pobić, ale tym się nie martwimy ! Za rok znowu powtórzymy swoją wiedzę i umiejętności i zmierzymy się z wyzwaniem .

Organizacją akcji w szkole zajęły się panie Małgorzata Jarocka i Agata Głaz.