A letter to penfriends

Przyjaźń przez naukę –  Stalowa Wola i Wola Łużańska.

Nauka języka obcego, a w szczególności języka angielskiego poszerza horyzonty oraz  rozwija osobowość . Język angielski jest językiem powszechnej komunikacji, co potwierdził projekt „Przyjaźń przez naukę” – Stalowa Wola i Wola Łużańska.  Głównym celem projektu jest kształtowanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, a także nawiązanie przyjaźni z uczniami z innej szkoły.

Grupa 12 uczennic   z klasy 6 a pod opieka nauczyciela języka angielskiego i języka niemieckiego pani Doroty Zagulskiej  bierze udział w projekcie A letter to penfriendsJ’’        ,, Przyjaźń przez naukę –Stalowa Wola i Wola Łużańska.

Projekt polega na wymianie korespondencji z uczniami z innej szkoły, dla których język angielski jest językiem obcym. Pozwala to uczniom doskonalić sprawności językowe, poznać nową kulturę i zwyczaje, a także zaprzyjaźnić się ze swoimi rówieśnikami. Nasze uczennice  korespondują z uczniami z Woli Łużańskiej. Warto dodać, że projekt wzbudza wiele pozytywnych emocji, a uczniowie z ekscytacją odpisują swoim korespondencyjnym kolegom i koleżankom oraz oczekują kolejnych listów od nich.