Pierwszaki w Rzeszowie

16 marca 2018 r. uczniowie klas pierwszych pod opieką swoich wychowawców udali się na wycieczkę do Rzeszowa. W Teatrze Maska dzieci spotkały się z tajemniczym nieznajomym, który walczy w imieniu biednych i pokrzywdzonych ludzi.  Kim była ta tajemnicza postać?  Oczywiście był to główny bohater spektaklu “Zorro”. Po przedstawieniu pierwszaki uczestniczyły w lekcji teatralnej, w czasie której poznały różne rodzaje lalek teatralnych oraz zasady ich animacji. Następnie dzieci odwiedziły Centrum Zabaw Fantazja, gdzie była okazja wykazać się zręcznością oraz sprawnością na wielopoziomowej konstrukcji składającej się z labiryntów rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzali Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka”. Obserwowali tam start samolotu z tarasu widokowego i poznali krok po kroku ścieżkę pasażera od odprawy biletowo-bagażowej do kontroli bezpieczeństwa, gdzie dowiedzieli się jakich przedmiotów nie wolno przewozić przez granicę. Pełni wrażeń dzieci wróciły do szkoły z entuzjazmem wspominając wyprawę.