Pasowanie na czytelnika

Wśród różnorodnych szkolnych wydarzeń  nie może zabraknąć  uroczystości Pasowania na Czytelnika szkolnej biblioteki uczniów klas I. Jak co roku, w uroczystym ale i też pogodnym, zabawnym  stylu zapraszamy uczniów klas I do biblioteki szkolnej, otwierając przed nimi niezwykły świat książek, bajek i baśni. Chcemy w ten sposób rozbudzić wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły pasję czytania, rozsmakować ich w książkach i  czytelnictwie na całe życie. W br. szkolnym zaszczyt wprowadzenia uczniów klas I do szkolnej biblioteki a tym samym zachęcenia do czytania,  przypadł uczniom klasy III b.

Pod kierunkiem wychowawczyni  Doroty Kochan,  przygotowali i brawurowo zaprezentowali przedstawienie teatralne pt. „Świat bajek”, bardzo wesołe, żartobliwe ale niosące poważne przesłanie dla dzieci, związane z wartością książek i czytania w życiu każdego człowieka. W dzisiejszym świecie, przy wciąż rozwijających  się nowych technologiach, książka, wydawałoby się, że przegrywa, ale  wierzymy, że zawsze jednak będzie wartością samą w sobie i ostatecznie wygra z innymi propozycjami współczesnego świata.  Na to,  jak będzie postrzegana książka i jak będzie rozwijało się czytelnictwo w naszej szkole, zależeć będzie od naszych uczniów, szczególnie tych najmłodszych, którzy właśnie  zostali pasowani na czytelnika szkolnej biblioteki. Mamy nadzieję, że ta uroczystość   otworzy ich na świat książek,zachęci  do szukania przygody z książką i częstego odwiedzania szkolnej biblioteki.

Przypominamy uczniom klas I o konkursie na najpiękniejszy opis lub rysunek   przeczytanej w czasie wakacji książki!