Mój kumpel -PIES

W listopadzie w naszej szkole został zrealizowany projekt ” Mój kumpel pies- warsztaty z psem terapeutycznym z zakresu bezpiecznego kontaktu z psami, ich potrzeb i odpowiedzialności za nie, rola psa w społeczeństwie”. Celem projektu było zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w kontaktach z psami, profilaktyka pogryzień, nauka odpowiedzialności i dbałości o najbliższe otoczenie. Uczniowie z klasy 4a odbyli cykl czterech spotkań z lek.wet. Martyną Macko-Szymanek oraz psem- Guczą, psem terapeutycznym Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego. Uczniowie z 4a już wiedzą, że psy nie lubią być głaskane po głowie, ogonie czy łapkach. Wiedzą, że posiadanie psa to wiele przyjemności, ale to przede wszystkim obowiązek i świadoma decyzja całej rodziny.

Projekt został zrealizowany w ramach konkursu Granty Farbryczne projektu “Modelowanie kompleksowej rewitalizacji Stalowej Woli z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej”, dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach Funduszu Spójności oraz budżetu państwa, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Autorem projektu jest pani Martyna Macko-Szymanek, której bardzo dziękujemy !