Konkurs recytatorski poezji angielskiej

W dniu 21 maja w naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej i Amerykańskiej dla klas V –VII. Organizacją konkursu, w którym brali udział nasi uczniowie zajęła się pani Dorota Zagulska. Dobór repertuaru był bardzo interesujący, pani Dorota zwracała uwagę, aby utwory nie powtarzały się, co dało ciekawy obraz poezji angielskiej i amerykańskiej. Można było wysłuchać znanych i mniej znanych utworów wielu obcojęzycznych poetów: William Blake, Tomas Nashe, Marcus Cornel. W czasie przygotowań uczniowie kształtowali nie tylko umiejętności recytatorskie, ale również poznawali twórczość angielskich i amerykańskich poetów, poznawali kulturę krajów anglojęzycznych oraz rozwijali poprawną wymowę w języku angielskim.
W jury konkursu zasiadły bibliotekarz – pani Joanna Puskarczyk i nauczyciel języka angielskiego– pani Dorota Zagulska. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, bo uczestnicy wspaniale prezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Zwycięzcami w I Szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Angielskiej i Amerykańskiej zostali – I miejsce Nina Parysz z klasy V a, II miejsce Klaudia Stefaniak z klasy VI a, III miejsce Jan Hamera z klasy VII a. Nagrodzonym uczniom oraz wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną obcojęzyczna przygodę. Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do II ej edycji Konkursu Recytatorskiego, która odbędzie się w następnym roku szkolnym.

Nauczyciel języka angielskiego
Dorota Zagulska