Dzień Dziecka w „Doboszówce”

Klasy I a i I b pod opieką wychowawczyń: p. Paterek i p. Gamrackiej- Kaczor spędziły „Dzień Dziecka” w Osadzie Leśnej „Doboszówka” w Kalenne. Na miejscu “mali uczniowie wzięli udział w zajęciach manualnych „Garncarstwo”. W czasie warsztatów poznali wszystkie etapy przygotowania i formowania gliny na profesjonalnym kole garncarskim.  Wykonali z gliny figurki i ozdoby ceramiczne. Uczniowie wzięli także udział w ścieżce edukacyjnej gospodarstwa „Z życia lasu”. Mieli możliwość bliskiego kontaktu ze zwierzętami. Pobyt w gospodarstwie zakończyła świetna zabawa na placu zabaw z elementami małpiego gaju i rozgrywki sportowe prowadzone przez animatorkę. Na koniec każde dziecko mogło przez chwilę potrzymać oswojonego jastrzębia. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.