NAJPIĘKNIEJSZE JAJO WIELKANOCNE

9 kwietnia  2017  roku przed Miejskim Domem Kultury zapachniało wiosną.

Produkty regionalne, pisanki, baranki, palmy, ozdoby świąteczne, wyroby rękodzielnicze,występy artystyczne nawiązujące do tradycji wielkanocnych- to wszystko można było  zobaczyć  na Placu Piłsudskiego. Hitem były gigantyczne jaja wielkanocne, które przystrajano „na żywo” w najróżniejsze wzory korzystając z chyba wszystkich dostępnych technik artystycznych na świecie. Tym zajmowali się uczniowie szkół podstawowych, przedszkolaki,  ich panie, a także rodzice .

Reprezentacja naszej szkoły w składzie : Agnieszka Surdyka, Julia Weglarska,  Emilia Kazanecka, Weronika Kazanecka , Wiktoria Nikolas, Julia Pierścionek, Gabriela Górz, Jakub Wieprzęć, przy wsparciu swoich rodziców i nauczycielki plastyki wykonała przepiękną pracę “jajo-kurczak”. Pomysł i projekt autorstwa pani Marty Radwańskiej wzbudził niejeden uśmiech na twarzach widzów . Jajo już stoi w naszej szkole i czeka na Święta Wielkiej Nocy.

Wielkie jaja, których nie powstydziłby się najroślejszy dinozaur będą oceniane na miejskim fb przez mieszkańców. Nasze “jajo -kurczak” także bierze udział w konkursie na najpiękniejsze wielkanocne jajo. Zachęcamy do zagłosowania . Wystarczy kliknąć w link https://www.facebook.com/miastostalowawola/photos/a.1690509964578758.1073741862.1421292531500504/1690510254578729/?type=3&theater   i kliknąć “lubię to”pod zdjęciem. Czekamy na Wasze “lajki” :)

REGULAMIN KONKURSU NA

„NAJPIĘKNIEJSZE JAJO WIELKANOCNE”

Prezydent Miasta Stalowej Woli zaprasza dzieci i rodziców ze stalowowolskich placówek oświatowych do udziału w Konkursie na
Najpiękniej Udekorowane Jajko Wielkanocne.

Zachęcamy do szukania nowych, oryginalnych sposobów ozdabiania i tworzenia ozdób świątecznych.

1. ORGANIZATOR KONKURSU

Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny

1. PRZEDMIOT KONKURSU

Przedmiotem konkursu jest ozdobienie styropianowego jajka o wysokości
100cm przez wychowanków, ich rodziców oraz nauczycieli z przedszkoli i szkół podstawowych z miasta Stalowej Woli.

1. CEL KONKURSU

Celem konkursu jest:

• Kultywowanie tradycji związanych ze świętami Wielkanocnymi.
  • Rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży.
  • Rozwijanie twórczej aktywności dziecka.
  • Rozwijanie zdolności manualnych.
  • Inspiracja do twórczych poszukiwań nowych form plastycznych.
  • Integracja dzieci i ich rodziców.
  • Rozwijanie wśród mieszkańców wrażliwości estetycznej na sztukę plastyczną.
  1. UCZESTNICY

Konkurs adresowany jest do wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych z miasta Stalowej Woli oraz ich rodziców i nauczycieli.

1. WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE
  • Ozdobienie styropianowego jajko o wysokości 100cm podczas Jarmarku Wielkanocnego w dniu 8 kwietnia 2017.
  • Możliwość zastosowania dowolnych technik.
  • Jajka muszą być w całości ozdobione przez drużynę składającą się z uczniów, ich rodziców i nauczycieli z danej placówki.
  • Nie będą oceniane prace przygotowane indywidualnie.
  • Materiały używane do dekoracji jaja należy przynieść we własnym zakresie
  • Udostępnione jajo należy udekorować przed Miejskim Domem Kultury
    w Stalowej Woli w wyznaczonym przez organizatora miejscu w dniu
    8 kwietnia 2017 w godzinach 13.00-15.00
  1. OCENA PRAC
  • Skończone prace zostaną zarejestrowane i poddane ocenie mieszkańcom miasta Stalowej Woli.
  • Organizatorzy umieszczą na profilu FB Miasta Stalowej Woli zdjęcia wszystkich jaj wraz z podpisem kto je ozdabiał, a mieszkańcy poprzez „lajki” wybiorą najpiękniejsze jajo.
  • Głosowanie trwać będzie do końca świąt Wielkiej Nocy tj. do 17 kwietnia 2017 roku do godziny 23.59
  • Głosy oddane z pustych kont nie będą uwzględniane
  • Wyniki zostaną ogłoszone i podane do wiadomości na stronie internetowej miasta Stalowej Woli stalowawola.pl oraz na profilu FB w dniu 18 kwietnia 2017 r. do godziny 15:00
  1. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
  • Zgłoszenie jaj do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw

autorskich do nich na rzecz organizatora, o których mowa w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994r., Nr 24, poz. 83)

• Organizator zastrzega sobie prawo zatrzymania wszystkich prac.

Uczestnik konkursu oświadcza, że wyraża zgodę na wykorzystanie swoich danych osobowych przez organizatora w celu wyłonienia

zwycięzcy i przyznania nagrody; umieszczenia danych w materiałach publikowanych przez organizatora i na stronie internetowej organizatora. promocji konkursu lub idei

konkursu.

• Uczestnik konkursu ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz