I TY możesz zostać inżynierem

10 marca do naszej szkoły zaproszono przedstawiciela CEZ,  który zaprezentował nowoczesne urządzenia techniczne wykorzystywane w kształceniu zawodowym. Uczniowie klasy VI a, którzy brali udział w tych warsztatach, mogli zobaczyć: model robota przemysłowego, którym samodzielnie sterowali, model linii przemysłowej, defektoskop ultradźwiękowy, służący do wykrywania wad w materiałach, urządzenie laserowe do wyznaczania pionu i poziomu oraz różne urządzenia pomiarowe np. suwmiarka   z wyświetlaczem cyfrowym, mikrometr oraz miernik laserowy. Przy pomocy tych urządzeń uczniowie mogli własnoręcznie dokonać pomiarów np. grubości włosa czy palca. Kolejnym urządzeniem demonstrowanym na warsztatach była lampa UV, przy pomocy której uczniowie zobaczyli zabezpieczenia dokumentów, banknotów, które nie są widoczne w normalnych warunkach. Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła kamera inspekcyjna, umożliwiająca zaglądanie do miejsc trudno-dostępnych z możliwością podświetlenia  oraz przybliżenia obrazu. Uczniowie posługując się nią mieli za zadanie odgadnąć ukryte  w pudełkach przedmioty lub odczytać napisy. Ciekawe również było doświadczenie  z monetami z użyciem elektromagnesu. Tego typu zajęcia dla uczniów  odbyły się po raz pierwszy w naszej szkole.