“GODZINA KODOWANIA ” w PSP1.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnoświatowej akcji „Godzina Kodowania”

Godzina Kodowania jest globalną akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów.

Godzina Kodowania organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata.

Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. Można w niej uczestniczyć przez cały rok z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie uczniów. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku.

W naszej szkole w dniach 5-11 grudnia 2016 nasi uczniowie. Zmagali się z programowaniem swoich ulubionych gier. Uczniowie mają założone indywidualne konta i otrzymali swój „tajny obrazek” dzięki, któremu mogą się logować i pracować przez cały czas.

Uczniom w swoich zmaganiach pomagały nauczycielki – Marta Radwańska (zajęcia komputerowe), Jadwiga Socha (język angielski).

W ramach współpracy z Fundacją AKCES “Godzina Kodowania” odbyła się również na zajęciach kółka matematycznego dla klas czwartych i piątych, które prowadzi p. Anna Skorupa.

Polecamy strony:

https://studio.code.org/

https://pl.khanacademy.org/hourofcode

Aktualności