“Gęsie Pióro”

Teatr ,,Jedynka ‘’ wystąpił w Przeglądzie Szkolnych Zespołów Teatralnych ,,Gęsie Pióro”

,,To dopiero początek naszej przygody z teatrem ‘’ twierdzą zgodnie opiekunowie i aktorzy szkolnego teatru. Na Przeglądzie zaprezentowaliśmy sztukę na motywach słynnej baśni H.CH. Andersena ,,Królowa  Śniegu  ‘’ Postanowiliśmy jednak wystawić baśń nieco inaczej – współcześnie. Stąd znakowe dekoracje- z najważniejszym – zaczarowanym –lustrem –w centrum. Stąd też nasza Królowa i jej straż to raczej postaci z gier komputerowych ,czy  muzyki techno. Pozostawiliśmy jednak treści najważniejsze; walkę dobra ze złem; zwycięstwo takich wartości , jak przyjaźń , dobro, bezinteresowność , odwaga. Zawsze warto przypomnieć sobie , co jest ważne. Docenić wartość przyjaźni.

Inicjatywa wystawienia baśni wyszła od uczniów Szkolnego Klubu Podróżniczo-Przygodowego Miłośnika Książki (Recenzenta). Opiekunami przedsięwzięcia były M.Janusz oraz J.Puskarczyk . Pomocą wsparły nas : P.H.Uba, która przygotowała elementy scenografii , wychowawczyni kl.Vb J.Socha. Do współpracy udało nam się pozyskać Rodziców uczniów-serdecznie dziękujemy.

PS Wkrótce wystawimy sztukę w szkole , na pewno Was zaprosimy ! A może ktoś z Was zechce do nas dołączyć ?