Festiwal ORIGAMI 2017

W dniach 9 – 10 czerwca w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli odbył się XI Wojewódzki Festiwal dla Dzieci i Młodzieży „Wędrówki Po Krainie Origami”. Organizatorem festiwalu była Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny oraz Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch.

Główną atrakcją był występ grupy rekonstrukcji historycznej Katana Tarnobrzeg, która zaprezentowała tradycyjne stroje japońskie dla kobiet i mężczyzn z epoki edo (między XVI a XVIII wiekiem), sposób parzenia i picia herbaty oraz sceny walk wojowników samurajskich.

W piątek 9 czerwca wręczono nagrody laureatom konkursu, na który wpłynęło około 300 prac.

Uczennica naszej szkoły Izabela Winogrodzka otrzymała Nagrodę Specjalną za pracę wykonaną w kategorii tesselacja.

Pozostali uczniowie uzyskali bardzo wysokie lokaty:

Maksymilian Sroczyński, kl. 5a – I miejsce w kategorii „Kompozycja brył”

Gabriela Król, kl. 6a – I miejsce w kategorii „Kusudama”

Wiktoria Olszowy, kl. 6a – I miejsce w kategorii „Kusudama”

Julia Trzpis, kl. 3c – I miejsce w kategorii „Drzewka kwiatowe”

Izabela Winogrodzka, kl. 5a – II miejsce w kategorii „Bryły”

Jagoda Winogrodzka, kl. 5a – III miejsce w kategorii „Bryły”

Aleksandra Wysokińska, kl. 5a – III miejsce w kategorii „Kusudama”

Martyna Rojowicz, kl. 2c – III miejsce w kategorii „Bryły”

Wszystkich uczniów do konkursu przygotowała Anna Skorupa – nauczycielka matematyki w naszej szkole.

Serdecznie gratulujemy!!!

Wystawę prac konkursowych można zwiedzać w SDK do 18 czerwca.