Teatr BELFER przedstawia: Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków

Dawno , dawno temu…za górami.. za lasami… Nie, nie ! To było w NASZEJ SZKOLE, a dokładnie na deskach sceny Miejskiego Domu Kultury i nie tak dawno, bo 14 marca 2016 roku. Nasi Nauczyciele i Pracownicy kolejny raz udowodnili, że tak bajkowo i wesoło może być tylko u nas. Z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem wcielili się w role spektaklu “Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”, bajki autorstwa Braci Grimm.

Sala MDK wypełniła się po brzegi i co chwilę rozbrzmiewała śmiechem i brawami. To była już trzecia premiera teatru nauczycielskiego BELFER i na pewno nie ostatnia. Takie przedsięwzięcia są możliwe tylko wtedy, gdy ich realizatorzy się lubią , mają do siebie dystans i mają do siebie zaufanie.A tak własnie jest w naszym gronie. Kto był na przedstawieniu ten widział i na pewno przyzna, że taka energia i radość to rzadkość w dzisiejszych czasach.

Warto zaznaczyć, że stroje do spektaklu aktorzy przygotowywali sami, ale należą się też podziękowania paniom z Miejskiego Domu Kultury, które służyły pomocą w sytuacjach awaryjnych ;). Ciekawostką jest, że końcowa piosenka, wykorzystana w spektaklu pt. Malinowe usta, pochodzi z repertuaru lokalnego zespołu Lesioki, w którym gra Bernard Bernaciak-Trybuch- nasz zaprzyjaźniony oświetleniowiec.
Spektakl zostanie ponownie wystawiony w Miejskim Domu Kultury 25 kwietnia o godzinie 17.00. Będzie to przedstawienie charytatywne  dla Anity, chorej dziewczynki z naszej szkoły.

Już teraz serdecznie zapraszamy!
Obsada spektalu:
Królewna Śnieżka– Justyna Zalot ( j.angielski)
Królowa/staruszka– Dorota Łasicka( nauczanie zintegrowane)
Królewicz – Ksiądz Michał Prokopiw( religia)
Leśniczy- Bogusława Łukawska( nauczanie zintegrowane)
Zajączek – Małgorzata Jarocka-Reczek ( pedagog szkolny)
Służąca- Aneta Trzpis( religia)
Wróżka/narrator- Agnieszka Surdyka ( sekretarz szkoły)
Zwierciadło -Agnieszka Kawa (wychowawca w świetlicy, nauczanie zintegrowane)
Krasnale:
Mędrek- Beata Paterek( nauczanie zintegrowane)
Smutuś- Halina Uba( nauczanie zintegrowane)
Nieśmiałek- Jolanta Mścisz( nauczanie zintegrowane)
Gapulek- Joanna Puskarczyk( nauczyciel bibliotekarz, były dyrektor PSP1)
Zaspałek– Elżbieta Bąk( księgowa)
Gburuś- Dorota Kochan( nauczanie zintegrowane)
Apsik- Zofia Merkiel( historia)

Scenografia : Małgorzata Zawadzka, Agnieszka Kawa, Iwona Gamracka Kaczor, Beata Dąbek, Lidia Biernat
Muzyka : Iga Reczek, Małgorzata Jarocka-Reczek
Dźwięk : Jarosław Surdyka
Światło: Bernard Bernaciak –Trybuch
Zdjecia: Iga Reczek

Reżyseria:Małgorzata Jarocka-Reczek

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Markowi Gruchocie za pomoc i możliwość zagrania na dużej scenie Miejskiego Domu Kultury.
Zapraszamy do obejrzenia bajkowej, fotograficznej relacji , pochodzącej głównie z próby generalnej spektaklu, ale także samej premiery.