PERŁA RENESANSU-ZAMOŚĆ -ZDOBYTA!!!

Dnia 6 czerwca 2016 r. klasy I a, II a i II c z opiekunami: p. Haliną Uba, p. Moniką Kuligowską, oraz z p. Agnieszką Kawa były na wycieczce w Zamościu. To piękne stare miasto z niepowtarzalną architekturą. Założycielem miasta był kanclerz i hetman Jan Zamoyski na zlecenie którego miasto zaprojektował włoski architekt Bernardo Morando.
Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie ZOO, gdzie mogliśmy podziwiać różnorodne rośliny i zwierzęta z całego świata. Najbardziej podobały nam się; żyrafy, zebry, hipopotam, lew, tygrys, małpki, gekony, pająki, papugi.
W motylarni podziwialiśmy barwne niespotykane motyle.
Oprócz walorów edukacyjnych ZOO to miejsce wypoczynku i rekreacji. Dużą atrakcją była dla nas zabawa w parku linowym. Następnie udaliśmy się na spotkanie z przewodnikiem, który zapoznał nas z historią Zamościa oraz zabrał na spacer po Starym Mieście. Zwiedziliśmy Rynek Solny, Rynek Wielki z pięknymi kamienicami oraz ratusz, spotkaliśmy się z prezydentem Zamościa, weszliśmy na 52 m wieżę zegarową, skąd podziwialiśmy przepiękną panoramę miasta. W dalszej kolejności pan Pyrkosz redaktor naczelny „Kroniki tygodnia” zaprosił nas do redakcji i zapoznał z etapami powstawania gazety. Ostatnim punktem było zwiedzanie Muzeum Fotografii. Dzień spędziliśmy bardzo aktywnie, po zakupie pamiątek zadowoleni, pełni wrażeń wróciliśmy do Stalowej Woli.

Bogaty program wycieczki oraz atrakcje dostępne tylko dla wybrańców, zawdzięczamy rodzicom Krystiana państwu PYRKOSZ, którzy byli pomysłodawcami i organizatorami wyjazdu.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

Aktualności