Wiosenna lekcja z “Biedronkami”

W piękny wiosenny poniedziałek, 23 marca 2015, naszą szkolę odwiedziły dzieci z grupy „Biedronek” z Przedszkola nr 7.
Zostały serdecznie powitane przez uczniów klasy II a i wychowawczynię panią Dorotę Łasicką.
Dzieci z zerówki miały okazję zasiąść do stolików wspólnie ze starszymi kolegami i aktywnie uczestniczyć w lekcji. Skoro nadeszła wiosna, to i temat zajęć musiał być wiosenny.
Wszyscy zastanawiali się czego rośliny potrzebują do życia. W koszyku było mnóstwo przedmiotów. Dzieci wyjaśniały do czego potrzebna roślinie jest woda i czy makaron pomoże jej rosnąć. Potem przy wsparciu starszych kolegów, goście pięknie wykonali z elementów swoje „ kwiaty” i oczywiście bez problemów wskazali czego potrzebują do życia roślinki. Egzamin został zdany, dlatego w nagrodę wszyscy posiali do swoich doniczek owies, symbol budzącego się życia. Pani Dorota Łasicka , która prowadziła zajęcia poprosiła , aby wszyscy dbali o nasionka , nie zapominali o ich podlewaniu , a po kilku dniach zobaczą jak kiełkuje młoda trawka.
Gościom , jak i gospodarzom klasy zajęcia bardzo się podobały, a dzieci z „Biedronek” obiecały , że jeszcze do nas wrócą.
Zajęcia zostały przygotowane przez panie Dorotę Łasicką i Iwonę Gamracką –Kaczor.