TRZECIOKLASIŚCI W ZAMOŚCIU

20.05.15 klasa IIIa i IIIb była na wycieczce w Zamościu. Wyjazd zorganizowały p. A. Kawa i p. B. Łukawska. Głównym punktem wycieczki było Zoo, gdzie obejrzeliśmy wiele gatunków zwierząt z całego świata, m.in. lwy, tygrysy, małpy, żyrafy, zebry i wiele innych.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Fortyfikacji i Broni, gdzie w pierwszym obiekcie muzealnym w „Prochowni” podczas seansu 5D „Duch przewodnik” zapoznał nas z historią Zamościa. Następnie w „Arsenale” oglądaliśmy broń oraz wyposażenie armii z całej Europy od XVII do XIX wieku, zaś w „Pawilonie w kurtynie” uzbrojenie z I i II wojny światowej. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na Stary Rynek, gdzie podziwialiśmy piękne kamieniczki oraz ratusz. NA rynku w przyjemnej atmosferze zjedliśmy pizzę oraz lody, a także kupiliśmy pamiątki. Po wspaniałych przygodach, zmęczeni, ale szczęśliwi, wróciliśmy do Stalowej Woli.

zamosc_12 zamosc_11 zamosc_10 zamosc_9 zamosc_8 zamosc_7 zamosc_6 zamosc_5 zamosc_4 zamosc_3 zamosc_2 zamosc_1 zamosc_13

Aktualności