Ratujemy i Uczymy Ratować

W tym roku szkolnym kolejna klasa uczy się zasad udzielania pierwszej pomocy. W ramach Programu Ratujemy i Uczymy Ratować  uczniowie  3 b dowiadują się jak pomóc osobie poszkodowanej, uczą się jak zadbać o bezpieczeństwo, jak sprawdzić przytomność, wezwać pomoc, a przede wszystkim jak przeprowadzić prawidłowo  resuscytację krążeniowo -oddechową czyli jak uciskać klatkę piersiową, oraz wykonywać oddechy ratownicze.

Jutro, tj 16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca “Restart a Heart Day”.  Z inicjatywy Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce w godzinach 12.00-12.30 wszyscy chętni będą próbować ustanowić rekord w jak największej liczbie osób wykonujących resuscytację w tym samym czasie.   My też bierzemy udział w akcji i punktualnie o godzinie 12.00 włączamy się do działania. Do dyspozycji mamy aż 14 fantomów. Zaprosiliśmy też ciekawych gości, ale o tym napiszemy wkrótce :)

Całość wydarzenia oczywiście zarejestrujemy i na pewno napiszemy czy wspólnie z innymi szkołami i instytucjami udało nam się pobić rekord, który w ubiegłym roku wyniósł   83 111 osób z 1132 instytucji.   Trzymajcie kciuki!