Pasowanie na ucznia PSP1

W środę 22.10.2014 roku o godzinie 16:30 w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia .
Akademii przewodniczyła pani dyrektor Małgorzata Kalinka oraz pani wicedyrektor Grażyna Merkiel. Wzięli w niej udział trzy klasy pierwsze wraz z nauczycielami, a także rodzice, dziadkowie i inni goście.
Dzieci pięknie prezentowały się w kolorowych strojach i czapkach żaków. Klasa Ia wystąpiła w niebieskich czapkach, I b – w pomarańczowych, a I c w zielonych.
Występ dzieci z klas pierwszych poprzedził koncert Dziecięcej Orkiestry Dętej, działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Stalowej Woli pod kierownictwem pana Mieczysława Parucha.
Akcja całego przedstawienia rozegrała się w Królestwie Szkołolandii. Zanim Król i Królowa przyjęli pierwszaków w poczet uczniów naszej szkoły, przygotowali dla nich zadania. Dzieci recytowały wiersze o szkole, o wzorowych uczniach, o tym co należy zapakować do plecaka, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, jakie są polskie symbole narodowe. Wiersze przeplatały się z wesołymi piosenkami.
Gdy dzieci wykonały wszystkie zadania, nadszedł długo oczekiwany moment ceremonii pasowania. Maluchy przechodziły przez specjalną, ukwieconą bramę, a pani dyrektor Małgorzata Kalinka przy pomocy zaczarowanego ołówka pasowała ich na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Stalowej Woli. Tę ważną chwilę zwieńczyły wspólne klasowe zdjęcia.
Na zakończenie pani dyrektor przekazała na ręce wychowawców mundurki, dyplomy, kuferki ze słodyczami i pamiątkowe portfeliki od rodziców.
Po części oficjalnej wychowawcy wraz z dziećmi udali się do klas na słodki poczęstunek.
Wszystkim Pierwszakom gratulujemy i jeszcze raz witamy w progach naszej szkoły!