„Muzeum Bombki Choinkowej”

Dnia 4 listopada 2014 roku uczniowie klas 1b i 1 c pod opieką wychowawczyń – pani Iwony Gamrackiej- Kaczor, pani Beaty Paterek i nauczycielki języka angielskiego pani Doroty Paleń – Zagulskiej, odbyli swoją pierwszą klasowa wycieczkę do Nowej Dęby. Pierwszoklasiści zwiedzili  „Muzeum Bombki Choinkowej”, gdzie zobaczyli  tysiące ręcznie wyprodukowanych bombek,  oraz setki niesamowitych eksponatów w galeriach.

W muzeum  uczniowie podziwiali   setki unikatowych, niepowtarzalnych ozdób i dekoracji z różnych krajów i epok. Tuż przy wejściu oczarowała nas przepiękna, amerykańska choinka ozdobiona wyrobami produkowanymi dla klientów  ze Stanów Zjednoczonych. W dalszej części galerii oglądaliśmy jak zmieniły się upodobania Amerykanów na przełomie dziesięciu – piętnastu lat. Uczniowie zobaczyli także dekoracje świąteczne charakterystyczne dla stylu wiktoriańskiego, francuskiego czy norweskiego. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali i oglądali produkcję bombki, następnie z ogromnym   zaangażowaniem ozdabiali własnoręcznie swoje bombki.  Dzieciaki, które wykazały się ogromną odwagą  zaglądali do upiornego Halloweenowego zakątka. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał pamiątkową bombkę z własnym imieniem, która na pewno zawiśnie na choince. Uczniowie kupowali pamiątkowe upominki w sklepie. Błyszczące kamienie i stonowana kolorystyka nadawała  drzewkom przepięknego, biżuteryjnego wyglądu. Oczarowali urokiem tego niezwykłego miejsca wszyscy zgodnie stwierdziliśmy ze chcemy  już ubierać choinki w naszych domach.