Konkurs ” Klasa na medal ”- rozstrzygnięty !

Organizatorem konkursu Klasy na medal był Samorząd Uczniowski. Pomysłodawcą i  koordynatorem projektu była p. E. Sarzyńska- jeden z opiekunów Samorządu . Osobami wspierającymi przedsięwzięcie były : M. Radwańska i M. Janusz. Uczestnikami Konkursu zaś były klasy  od I- VI wraz ze swoimi wychowawczyniami.

Prze cały rok szkolny klasy zdobywały ważne punkty w najróżniejszych kategoriach. Współpracowały  z Samorządem  i  współorganizowały  szkolne uroczystości  , konkursy, czy  inicjatywy na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Współtworzyły  inicjatywy o charakterze ekologicznym. Brały udział w akcjach propagujących czytelnictwo , a także w inicjatywach  zachęcających do wolontariatu.

Gratulujemy wszystkim klasom i ich wychowawcom udziału w konkursie.

W klasach I- III na szczególne wyróżnienie zasłużyła klasa IIIa , z wychowawczynią  p. A. Kawą.

IIIa otrzymała zaszczytny  tytuł  WZOROWEJ KLASY.  Doceniliśmy Wasze zaangażowanie i otwartą postawę.” Byliśmy zachwyceni  także Waszymi Pracami Plastycznymi , np. w  Konkursie na Najpiękniejszą  Marzannę..” – tak brzmiały słowa werdyktu.

Drugą  utytułowaną szczególnie klasą została III a , z wychowawczynią p. H. Ubą.

III c otrzymała tytuł KLASY EKOLOGICZNEJ. Uczniowie tej klasy w konkursowym czasie zebrali największą ilośc makulatury.  Kolejny tytuł  za WZOROWE CZYTELNICTWO również przypadł klasie IIIc. To właśnie uczniowie tej klasy przeczytali  w tym  roku szkolnym najwięcej  książek z księgozbioru szkolnej biblioteki. Uczniowie IIIc wzięli także udział w organizowanej przez Szkolny Klub Recenzenta  inicjatywie czytelniczej Mikołajki z Mikołajkiem.

Wśród  klas IV- VI  na wyróżnienie zasłużyła klasa IVa, z wychowawczynią M. Radwańską.

IV a otrzymała zaszczytny tytuł  PUNKTUALNEJ KLASY. Na pochwałę zasługuje także udział tej klasy w Szkolnej akcji przeciwdziałania agresji i programie Ratujemy i uczymy ratować. IV a w punktacji generalnej zdobyła 305 punktów i zajęła w Szkolnym Konkursie II miejsce. Gratulujemy !

III miejsce w Szkolnym Konkursie ” Klasa na medal ” zdobyła Vb, z wychowawczynią M. Janusz.

Te klasę  wyróżniono  za  zaangażowanie w przygotowaniu uroczystości szkolnych , inicjatywę przygotowania szkolnego sejmiku. Bardzo podobały nam sie twórcze i terminowo przygotowywane

przez was gazetki tematyczne – brzmiały słowa kolejnej pochwały.

Klasa Vb zdobyła 259  punktów w naszym konkursie.

I miejsce i tytuł  Klasy na medal zdobyła  VI a, z wychowawczynią  p. A. Skorupą. Te klasę doceniono

za współtworzenie  inicjatyw samorządowych, kulturalne zachowanie na lekcjach , ” największy odsetek życzliwych i sympatycznych uczniów “, twórcze pomysły i pracę w szkolnych klubach wiedzowych  oraz w redakcji szkolnej gazetki.

Klasa VI zdobyła w sumie 308 i  odebrała  Nagrodę Główną – fundusze na zorganizowanie klasowej imprezy, czy wycieczki. Serdecznie gratulujemy.

Podczas Szkolnego Dnia Samorządu nagrodzono odznaką Wzorowego Ucznia tych , którzy nie tylko wyróżniają  się w nauce i zachowaniu, ale także działają na rzecz szkoły i środowiska.

Osobną odznaką Samorządu -za wzorowe czytelnictwo- nagrodziła uczniów p. J. Puskarczyk – nauczyciel bibliotekarz i jurorka w Szkolnym Konkursie .

W dzień podsumowania pracy Samorządu Uczniowskiego odbywały się na placu szkolnym także  gry i zabawy ruchowe. Naszą ulubioną piosenką tego dnia było nagranie D. Kwiatkowskiego  ”Szkoła “. Tego dnia ważne były dla nas słowa piosenki :  Po swojemu zróbmy To…

Gośćmi  honorowymi uroczystości były panie dyrektor : M. Kalinka i wicedyrektor G. Merkiel. Było nam szczególnie miło podziękować symbolicznymi różami naszym wspaniałym paniom dyrektor. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wspieranie w szkole samorządowych inicjatyw. Dziękujemy.