Eko – zabawki czyli coś z niczego

W ramach edukacji ekologicznej w naszej szkole, uczniowie klas 4-6 na zajęciach technicznych wykonywali Eko – zabawki . Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością wykorzystując do przygotowania swoich zabawek kartonowe pudełka, stare płyty, folię aluminiową, papier ,elementy popsutych zabawek, plastikowe butelki po napojach i wiele innych.

Wszystkie Eko – przedmioty można było podziwiać na wystawie  przygotowanej na korytarzu szkolnym. Świecące Eko – roboty, łódki, skarbonki, samochody, wazoniki z kwiatami wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów. Samorząd uczniowski ogłosił konkurs na najciekawszą       Eko – zabawkę.

Wyniki konkursu na “Eko – zabawkę”: I-miejsce Patryk Waściński, II-miejsce Kacper Studniarz, III-Jakub Bukowy i Anastazja Gil. Wyróżnienie: Kacper Żołdak, Magdalena Krowińska, Julia Węglarska, Izabela Łuka, Wojciech Armata.

W  tym samym dniu odbył się w naszej szkole konkurs przyrodniczy pod hasłem „Jestem Ekobohaterem – segreguję odpady”, którego organizatorem jest MZK w Stalowej Woli. Tematem konkursu była gospodarka odpadami. W konkursie wzięło udział 24 uczniów z klas 4-6. Do następnego etapu zakwalifikowało się 9 uczniów:

Kacper Szwedo z 6b, Maciej Gargała z 6b, Samuel Kiesz z 6a, Elżbieta Kochowska z 6a, Hubert Grąz z 6a, Aleksandra Bąk z 5a, Jakub Zajchowski z 4a, Kamila Siek z4a i Michał Bonarski z 4a. Gratulujemy.

eko_17 eko_16 eko_15 eko_14 eko_13 eko_12 eko_11 eko_10 eko_9 eko_8 eko_7 eko_6 eko_5 eko_4 eko_3 eko_2 eko_1 eko_18