„Czy to magia?? Nie, to czysta nauka”…

Dnia 21 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazach fizyczno – chemicznych. Zajęcia poprowadziła dwójka animatorów, którzy wcielili się w postać uczonego oraz jaskiniowca. W ramach zajęć uczniowie mogli obejrzeć eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi.

Celem spektaklu poza oczywistym elementem rozrywkowym było przekazanie wiedzy z zakresu przyrody w sposób ciekawy i widowiskowy. Uczniowie obserwowali tworzenie mgły, pływanie w CO2, wytwarzanie domowym sposobem helu i wodoru, poznali podstawy anatomii ludzkiego ciała i podstawowe funkcje życiowe oraz podstawy elektrostatyki. Zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie.

pokazy_chemiczne_2015_6 pokazy_chemiczne_2015_1 pokazy_chemiczne_2015_2 pokazy_chemiczne_2015_3 pokazy_chemiczne_2015_4 pokazy_chemiczne_2015_5