Bijemy rekord w resuscytacji!

16 października to Europejski Dzień Przywracania Czynności serca ”Restart a heart day” . Z tej okazji z inicjatywy Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce, w godzinach 12.-12.30 próbowano pobić rekord w liczbie osób wykonujących jednocześnie resuscytację krążeniowo- oddechową. Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji i punktualnie o godzinie 12.00 uczniowie z klas 3 a, 3 b, 3 c, 4 a, 5 a oraz 6 b rozpoczęli uciśnięcia klatki piersiowej oraz oddechy ratownicze. Do wspólnego bicia rekordu zaprosiliśmy także uczniów z klasy 3 b Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Stalowej Woli, funkcjonariuszy Straży Pożarnej oraz Policji. W biciu rekordu uczestniczyli także nauczyciele ,pani dyrektor oraz rodzice naszych uczniów. W sumie aż 173 osoby, w jednym momencie, na 15 fantomach prowadziło resuscytację krążeniowo-oddechową. Nad przebiegiem akcji w naszej szkole czuwały panie Agata Głaz oraz Małgorzata Jarocka –Reczek, które od kilku lat prowadzą w naszej szkole zajęcia z programu Ratujemy i Uczymy Ratować .
Daliśmy radę !Jesteśmy z Was dumni! Wiemy już, że potraficie ratować. Wkrótce uczniowie z pozostałych klas będą uczyć się pierwszej pomocy.
Za rok pobijemy na pewno nasz własny rekord !
“Według mnie to świetna inicjatywa. Na nagłe zatrzymanie krążenia umiera najwięcej ludzi w Europie, ale jeżeli podejmie się natychmiastową pomoc w postaci resuscytacji to jego szansa wzrasta trzykrotnie. Dlatego od jak najwcześniejszych lat młodzieńczych należy wpajać dzieciakom algorytmy pierwszej pomocy. Wy to propagujecie- wielkie brawa. Nie wiadomo…może któryś z tych młodych podopiecznych uratuje nam kiedyś życie” – powiedział po zakończonej akcji mł.asp.Dawid Sagan z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.
Kliknijcie w link, a zobaczycie relację przygotowaną przez Telewizję Stella.