Budujemy makietę Europy z klocków LEGO

5 maja 2014 roku nasi uczniowie przystąpili do konkursu zorganizowanego przez firmę Naukowy Zawrót  Głowy, prowadzącą między innymi zajęcia dla dzieci pt. Lego Education.
W gmachu Biblioteki Międzyuczelnianej w Stalowej Woli uczniowie próbowali stworzyć  makietę Europy wykorzystując do tego klocki LEGO. Uczestnicy konkursu otrzymali instrukcje  wg których mieli zapełniać klockami  planszę. Liczyła się dokładność i czas wykonania zadania. Zadaniem konstruktorów było także nazwanie poszczególnych państw, mórz i oceanów, dopasowanie flag, oraz zaznaczenie, które państwa należą do Unii Europejskiej.
Mimo ogromnego zaangażowania i pracy nie udało się w wyznaczonym czasie wykonać całej mapy, ale efekt i tak był imponujący.  Jak widać budowanie z klocków może być nie   tylko dobrą zabawą , ale też nauką. Polecamy!!!