Tuwimki

Szkolne „ Tuwimki”

20 czerwca 2013 r odbyły się w naszej szkole ‘’Tuwimki’’. Organizatorem szkolnych obchodów Roku Juliana Tuwima był Klub Podróżniczo-Przygodowy Miłośnika Książki- Recenzenta.
W programie inicjatywy znalazły się : Gry i zabawy na dziedzińcu szkoły, inspirowane wierszami Tuwima. Klubowicze wraz z zespołem Kilersi śpiewali (i tańczyli) z zaproszonymi gośćmi takie przeboje poety, jak: Okulary; Bambo i Abecadło. Zaprzyjaźnione z klubem klasy: zeróweczka ; pierwsze i drugie klasy wzięły udział w konkursie wiedzowym na temat wierszy dla dzieci Tuwima. Piękną inscenizację wiersza’’ Ptasie radio’’ przygotowała klasa IV a ! Podczas szkolnych Tuwimek rozstrzygnięto Konkurs na Sobowtóra poety-zwycięzcą został Michał Bzdoń z VI a. W kawiarni Pod Pikadorem klubowiczka Natalia przeprowadziła z uczniem w roli wywiad z Julianem Tuwimem. Zainscenizowaliśmy także Ławeczkę Tuwima-podobną do tej w mieście poety- Łodzi. Tu pocierając nos poety zwycięzcy konkusów na temat twórczości Tuwima mogli spełnić swoje marzenia. W konkursie na najpiękniejszą zakładkę do wiersza Juliana Tuwima wygrała praca Agaty Mazur z IVa (gratulujemy) Najciekawsze prezentacje multimedialne na temat biografii i twórczości poety przygotowali: Zuzanna Wolak z VIc i Michał Bzdoń (VIa). Najbardziej wnikliwy wywiad z poetą wyszedł spod pióra Natalii Kostki (VIc) Na pochwałę zasługują reprezentacje klasy IIa, które w konkursie wiedzowym na temat wierszy poety zachwycili nas swoją rozległą wiedzą z tego tematu. Pragniemy pozdrowić całą naszą publiczność, bo udowodniliście, że jesteście miłośnikami wierszy poety. Pozdrawiamy z Klubu-
opiekunowie: M. Janusz , J. Puskarczyk wraz z uczniami. Nagrody i dyplomy dla zwycięzców przekażamy w dniu zakończenia roku szkolnego.

 

 

Aktualności