Szkolny konkurs dla klas I – III „Jem kolorowo – odżywiam się zdrowo” w ramach programu „Szkoła Promująca Zdrowie”

W październiku uczniowie z klas I – III wzięli udział w akcji prozdrowotnej pod hasłem „ Jem kolorowo – odżywiam się zdrowo”. Celem akcji i konkursu było kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów.

Każdego dnia uczniowie przynosili do szkoły wybrany owoc lub warzywo w określonym kolorze:

Poniedziałek – Dzień żółty (np. banan, cytryna…)

Wtorek – Dzień pomarańczowy (np. marchew, brzoskwinia…)

Środa – Dzień zielony (jabłko, gruszka, winogrono, papryka…)

Czwartek – Dzień fioletowy (winogrono, śliwka…)

Piątek – Dzień czerwony (papryka, jabłko, pomidor…)

W tych dniach uczniowie dodatkowo ubierali się (lub zakładali element garderoby) w odpowiednim kolorze ustalonym na dany dzień.

Codziennie komisja konkursowa dokonywała oceny poszczególnych klas, wyniki przeliczając na procentowy udział uczniów z danej klasy.

Dodatkowym zadaniem konkursowym, było wykonanie plakatu przez cały zespół klasowy na lekcji z wychowawcą na temat zasad zdrowego odżywiania.

Po tygodniowej zdrowej rywalizacji zwyciężyła klasa IIIa, wychowawcą klasy jest pani Beata Paterek. Klasa otrzymuje bon o wartości 100 zł ufundowany przez Radę Rodziców oraz drobne upominki dla uczniów ufundowane przez Zespół ds Promocji Zdrowia. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

Wyróżnienie otrzymuje klasa IIIb, wychowawcą klasy jest pani Iwona Gamracka-Kaczor.

Klasa otrzymuje kupon na udział w zajęciach fitness dla dzieci pod okiem instruktora w Klubie Fitness „Świat Formy” w Rozwadowie.

Wszystkim uczniom życzymy aby zdrowe nawyki, które zagościły  w ich codziennym drugim śniadaniu w szkole pozostały z nimi na dłużej!

Wszystkim klasom i ich wychowawcom dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.

Szkolny Zespół ds Promocji Zdrowia