„ Jesienny Turniej Ekologiczno – Zdrowotny”

Dnia 10 października wychowankowie naszej świetlicy szkolnej wzięli udział w międzyszkolnym konkursie pod hasłem „ Jesienny Turniej Ekologiczno – Zdrowotny”. Celem zorganizowanej przez PSP nr 9 imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia oraz podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III a oraz III b : Amelia Sycz, Julia Trzpis, Milena Piech, Aleksandra Karbarz, Jagoda Ślusarczyk, Radosław Zubrzycki, Oliwier Ląd oraz Jakub Bieniek.
W trakcie turnieju uczniowie ze wszystkich stalowowolskich świetlic rywalizowali ze sobą w otoczeniu leśnej przyrody, na obiekcie turystyczno – edukacyjnym” Grzybek” w Stalowej Woli. Turniej rozpoczęła artystyczna prezentacja poszczególnych szkół. Nasi uczniowie zaprezentowali zgromadzonej publiczności wiersz pt. „Świetliczaki – eko dzieciaki” autorstwa pani Doroty Łasickiej. Dzieci miały do wykonania wiele ciekawych zadań min. pokonywali sportowy tor przeszkód, udzielali pierwszej pomocy, rozpoznawali po smaku potrawy, segregowali odpady. Do zadań konkursowych należało przygotowanie przez szkołę zdrowej potrawy oraz pracy plastycznej „ Pani Jesień”. Zakończeniem zdrowej rywalizacji i świetnej zabawy było ognisko z pieczeniem kiełbasek i jabłek.

W przygotowaniach uczniów do konkursu uczestniczyły panie ze świetlicy szkolnej PSP 1: Małgorzata Zawadzka, Jolanta Mścisz, Dorota Łasicka, Aneta Tietze, Elżbieta Sarzyńska. Pomocą służyły panie Agnieszka Smagała, Aneta Trzpis i Monika Szymonik.