Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października 2019 roku, z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca już po raz piąty przystąpiliśmy do próby bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Z inicjatywy Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w całej Polsce tysiące osób włącza się w akcję propagującą nauczanie pierwszej pomocy. W naszej szkole również przez pół godziny uczniowie, nauczyciele, zaproszeni przedstawiciele straży pożarnej i policji wymieniając się przy 8 fantomach wykonywali uciśnięcia klatki piersiowej i wdechy ratownicze.

Liczba osób biorących w naszym szkolnym wydarzeniu wyniosła 171 . Pobiliśmy rekord z ubiegłego roku ( 154), ale do pobicia naszego szkolnego rekordu zabrakło 8 osób. To nas nie zniechęca i na pewno w przyszłym roku również przyłączymy się do tej największej  lekcji pierwszej pomocy. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji i gratulujemy wiedzy oraz umiejętności!