21 LISTOPADA – DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Dzień Życzliwości odbył się w naszej szkole po raz pierwszy. Poprzedziły go zajęcia w klasach, na których miedzy innymi wybrano króla lub królową życzliwości.

Już od rana 21.11.2019 dzieci z klas młodszych pisały i przypinały miłe pozdrowienia dla kolegów, koleżanek i pracowników szkoły na “tablicy pozdrowień”. Każdy z uczniów otrzymał również nalepkę w postaci uśmiechniętej buźki.

Podsumowanie imprezy odbyło się na sali gimnastycznej, gdzie wystąpiła klasa II b, która oprócz wierszyków i zagadek odśpiewała i odtańczyła kilka piosenek o szacunku, przyjaźni, pomaganiu i kulturalnym zachowaniu.
Role prowadzącej wzięła na siebie uczennica kl.V C Milena Piotrowska, która rozruszała publiczność zabawami integracyjnymi i przeprowadziła wywiady na temat życzliwości. Dzieci na zadawane pytania udzielały wspaniałych odpowiedzi.W tym dniu odwiedzili  nas również wspaniali goście – grupa dzieciaków z Przedszkola nr 1 oraz Przedszkola nr 7. Na zaproszonych do naszej szkoły przedszkolaków czekał konkurs polegający na zjedzeniu kawałka cytryny i obdarzeniu wszystkich uśmiechem. Nagrodą był duży ”cukieras”, więc wszystkie dzieci ochoczo przystąpiły do degustacji .

Ten dzień przypomniał nam, że warto być życzliwym, mieć poczucie humoru oraz szacunek dla innych, a nasze pozytywne zachowanie, które wypuścimy w świat wróci do nas ze zdwojoną mocą. PROMUJMY ZATEM ŻYCZLIWOŚĆ I ZARAŻAJMY NIĄ INNYCH. Tego życzą wszystkim organizatorki: Bogusława Łukawska i Marta Surma.