Dnia 30 października 2025 roku w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie, którym była uroczystość Pasowanie na Ucznia. Pierwszoklasiści w obecności rodziców, dyrekcji szkoły oraz przedstawicieli szkolnej Rady Rodziców na początku zaprezentowali się
w występie artystycznym. Wykazali się przy tym wieloma umiejętnościami. Zaprezentowali wiedzę o właściwym zachowaniu się w szkole, zadeklarowali chęć do nauki, a nawet podzielili się swoimi planami na przyszłość. Podczas występu ujawnili swoje talenty: śpiewali, recytowali i tańczyli. Dali się poznać jako młodzi patrioci, kochający swoją Ojczyznę.
Po części artystycznej nastąpiło uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego oraz ślubowanie. Następnie pani dyrektor Małgorzata Kalinka dokonała symbolicznego pasowania na ucznia „zaczarowanym ołówkiem”, który jak zapewniała spełnia dziecięce życzenia.
Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały od rodziców kuferki pełne pomocy dydaktycznych, a od nauczycieli pamiątkowy dyplom. Dyrekcja naszej szkoły razem z Radą Rodziców również obdarowali naszych nowych uczniów pięknymi upominkami, za co serdecznie dziękujemy. Po uroczystości w sali lekcyjnej czekał przygotowany przez rodziców poczęstunek.
Ten dzień z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci szkolnej.
Naszym pierwszoklasistom życzymy wielu niezapomnianych chwil w murach szkoły, ciekawości świata i wiary w siebie.
Witajcie w Jedynce!
Patrycja Walec
Anna Machała-Nowak

