Udział uczniów  klas piątych w warsztatach integracyjnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli. “Nowości wydawnicze i zagadki detektywistyczne”

W dniu 10 października 2024 roku uczniowie klas piątych Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Stalowej Woli pod opieką nauczycieli Pani Doroty Zagulskiej i Pani Grażyny Termeny uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zajęcia w ramach zadania „W stronę literatury. Stalowa wola do czytania” w programie „Promocja czytelnictwa 2024”.

Uczniowie zostali zapoznani z nowościami wydawniczymi, książki przygodowe, fantastyka i powieści detektywistyczne – to wszystko bardzo zaciekawiło naszych podopiecznych. Uczestniczy zajęć mieli do rozwiązania szereg zadań detektywistycznych, zawzięcie wytężali swój umysł i świetnie poradzili sobie ze wszystkimi zagadkami. Uczniowie min. dopasowywali ślady do butów, rozwiązywali kryminalne łamigłówki czy rysowali portret pamięciowy.  Powstały ciekawe prace, wszyscy z ogromnym zaangażowaniem rysowali, szkicowali i byli zaciekawieni. Każdy uczeń otrzymał fajny gadżet  –  drewnianą zakładkę w kształcie sowy.

Jak się okazało, była to dla młodych ludzi okazja do świetnej zabawy w gronie koleżanek i kolegów. Głównym celem wyjścia było dostarczanie pozytywnych wrażeń poprzez wspólne spędzanie czasu oraz kształcenie umiejętności współdziałania w sytuacjach zabawowo-zadaniowych. Dobry humor dopisywał w tym dniu wszystkim uczniom wykonującym swoje działania.  Wspólnie spędzony czas w gronie rówieśników podczas tych warsztatów był wspaniałą okazją do pobycia ze sobą i lepszego poznania się.

Dorota Zagulska