Razem odkrywamy moc książki….

,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”
W. Szymborska

Już kolejny raz w naszej szkole odbyło się międzypokoleniowe spotkanie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. 30 września 2024 r. uczniów klas 1-3 odwiedziły przemiłe panie z Dziennego Domu Seniora ze Stalowej Woli oraz nasze panie dyrektor. Przybyli goście czytali opowiadania z książki G. Kasdepke ,,Bon czy ton”, która jest poradnikiem dobrych manier dla dzieci. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania humorystycznych opowiadań, które bawią i uczą podstawowych zasad savoir- vivr’u. Spotkanie przyczyniło się do promowania takich wartości jak wzajemny szacunek i kultura osobista oraz sprzyjało rozwijaniu umiejętności uważnego słuchania.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni gościom za ich obecność, zaangażowanie oraz lekcję dobrych manier.